Slovinsko v kocke

Slovinsko

To najlepšie zo Slovinska za 3 dni! Keď sa Slovinca opýtate, aké je slovinské národné jedlo, zvláštne sa na Vás zadíva a po chvíľke urputného rozmýšľania sa Vás opýta: "...mmm a v ktorej časti krajiny? ". S nami dostanete, v prekvapivo mnohotvárnom Slovinsku, odpoveď aj na túto otázku.


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchod zo Slovenska (bezplatné nástupné miesta: NM, PN, SE, TT, BA) cez Rakúsko do Slovinska, zastávka a krátka prehliadka Mariboru, druhého najväčšieho mesta Slovinska. Toto stredoveké štajerské vinárske mesto sa rozprestiera na brehoch rieky Drávy, s malebnými námestiami a uličkami plnými útulných kaviarní. Maribor je preslávený najstarším viničom na svete nazývaným „stará trta", ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Pokračovanie cesty smerom na juh okolo Ľubľany do Predjamského hradu. Prvá písomná zmienka o gotickom hrade, vtedy nazývanom Luegg, pochádza z roku 1274 a bol vstavaný do skály v 12 storočí patriarchom z Aquileji. Hrad bol vďaka svojej polohe temer nedobytný. Až v 15. storočí bol dobytý lúpežným rytierom Erazmom Jamskym spojencom kráľa Matiáša Korvina a názov hradu sa zmenil na Predjamski grad (doslova hrad pred jaskyňou). Odchod na ubytovanie do Koziny do hotelu Admirál.

2. deň

Po raňajkách navštívime malý románsky kostolík z 12 -14. st. Hrastovlje. V kostole sa nachádzajú fresky, které pokrývajú všetky steny a klenby interiéru. Autorom je istrijský maliar Janez z Kastva (latinsky Johannes de Castuo). Najznámejšia freska je tanec smrti. Presun do unikátnych Škocjanskych jaskýň, ktoré sú od r. 1986 na zozname svetového dedičstva UNESCO s najväčším podzemným kaňonom na svete vytvoreným riekou Reka . Prehliadka trvá okolo 1,5 hod a je možnosť tiež gratis navštíviť malé múzeum, ktoré nám zaberie max 15 min. Okolo 12,00 presun smerom do Ľubľany, hlavného mesta Slovinska. Okolo 13,30 cca hodinový voľný čas na obed, prehliadka tohto čarovného mesta architekta Plečnika (okrem iného autora úpravy pražských Hradčian), Prešernovo námestie, Františkánsky kostol, slávne „Tromostovje",Cankarjevo nábrežie, Magistrát, Robbova fontána 3 slovinských riek, Ribje námestie, Obuvnícky most a iné. Mesto v čase Ríma nieslo meno Emona. Okolo 16,30 odchod smerom do Julskych Álp, eventuálna návšteva kováčskeho múzea v starom mesticu Kropa so slávnou kováčskou tradíciou. Odchod na ubytovanie do mesticu Radovljica.

3. deň

Presun do mestečka Bled, známym rovnomenným ľadovcovým jazerom s ostrovčekom a pútnickým kostolíkom uprostred a panorámou Julskych Álp s krásnym hradom. Bled je známy ako vstupná brána do Julskych Álp a má čarokrásnu panorámu, často zaraďovanú medzi najkrajšie v Európe. Návšteva Bledského hradu, ktorý sa týči nad smaragdovým jazerom, cca 9,00 -10,30. Presun k jazeru, 11,00 -12,30 preprava originálnou loďkou „Pletna", ktorá sa doteraz dedí z otca na syna – na ostrov uprostred jazera s pútnickým kostolíkom ku ktorému vedie 99 schodov. V kostolíku si môžete potiahnuť a rozozvučať „zvon šťastia". Cca hodinová prestávka na občerstvenie pred cestou domov – doporučuje sa ochutnať vychýrený zákusok „kremšnic", podobný nášmu krémešu. Odchod cez Rakúsko na Slovensko, návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 2x ubytovanie v 3*/4* hoteli/apartmánoch
  • 2x raňajky formou švédskych stolov
  • všetky vstupy podľa programu (Predjamský hrad, Hrastovlje, Škocjanské jaskýne, Kováčské múzeum aj s vlastnoručne vykovaným klincom, Bledský hrad Pletna" – loďka na ostrov)
  • služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby