BMW svet v Mníchove a ochutnávka bavorského piva (OKTOBERFEST)

Nemecko - Mníchov

Čo sa vám vybaví pod pojmom Mníchov? Bavorsko, klobása, praclík, pamiatky či snáď pivný festival Oktoberfest? Áno, ale najmä špičkové automobily BMW. O tomto všetkom sa budete môcť presvedčiť počas nášho víkendového zájazdu. V sobotu si prezriete pamiatkové centrum Mníchova, nakúpite si, ochutnáte miestne špeciality a deň ukončíte pri pohári miestneho piva. V nedeľu stihnete navštíviť sídlo automobilky BMW a pozrieť si výstavné centrá Svet a Múzeum BMW.


BONUS: V septembrovom termíne bude v Mníchove OKTOBERFEST - 186.ročník pivných slávností, kde máte možnosť ochutnať nielen pivo, ale tiež čerstvé pečené klobásky a uvidíte krojovaný sprievod v Mníchove! Slávnosti sú záležitosťou miestnych obyvateľov a môžu byť ovplyvnené radou nepredvídateľných situácií. Preto ich nie je možné nikdy zaručiť na 100% v danom termíne a uvedenej podobe. V cene zájazdu nie je zahrnutá vstupenka na OCTOBERFEST.


Program

1. deň

Odchod v skorých ranných hodinách (resp. v nočných hodinách z piatka na sobotu) z nástupných miest (NM, PN, SE, pírp. TT, BA). Príchod do bavorskej metropoly MNÍCHOVA v ranných, resp. doobedňajších hodinách. Počas pešej prehliadky uvidíte Karlovo námestie, Justičný palác, kostol sv. Michala, dóm Panny Márie, Frauenkirche, radnicu s orlojom, Marienplatz. Cez obed osobné voľno v centre mesta: možnosť nákupov alebo prehliadka Deutsche museum. Podvečer návšteva pivovaru Kuchlbauer so slávnou vežou projektovanou Hundertwasserom s ochutnávkou piva, kde nájdete aj najväčšiu zbierku pivných pohárov. Individuálne voľno, ubytovanie v hoteli.

2. deň

Raňajky, odchod a odhlásenie z hotela. Presun do Sveta BMW. Centrála automobilky patrí k dominantám metropoly Bavorska, za čo vďačí najmä mrakodrapu pozostávajúcemu zo štyroch tubusov. Neďaleko od neho, iba kúsok od olympijského parku a televíznej veže, sa nachádza multifunkčná budova BMW Welt, teda Svet BMW. Ide modernú stavbu s nezameniteľným futuristickým dizajnom, ktorú otvorili v roku 2007. Vo vnútri tejto obrovskej haly sa nachádza všetko, čo si môže fanúšik modro-bielej vrtuľky priať. Vystavené sú tu nielen všetky základné produkty značky, ale aj športové verzie M či modely spadajúce pod divíziu BMW i. Okrem toho tu možno nájsť vystavené autá dcérskych značiek MINI a Rolls-Royce, ako aj motorky vyrábané v berlínskej továrni. Jednou zo špecialít vystavených počas našej návštevy boli originálne „rekvizity" z nakrúcania najnovšieho dielu série Mission: Impossible. Už prehliadka futuristickej budovy BMW Welt stojí za to, nikde inde na svete neuvidíte toľko vecí spojených s touto značkou pod jednou strechou. Prirodzene, to isté platí aj pre dvorné múzeum. Zblízka sa tu možno pozrieť na autá a motocykle známe mnohým iba z fotiek. Pre fanúšika ide o zážitok, ktorý je iste hodný desiatich hodín strávených cestovaním. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom + parkovné
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • 1x ubytovanie v 3*/4* hoteli
  • 1x raňajky
  • vstup do BMW Welt a múzea BMW (viac informácií o svete BMW na https://www.bmw-welt.com/en.html)
  • miestenka + 7,- € (nie je v cene zájazdu)
  • poistenie liečebných nákladov (nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK)


TIP na pánsku jazdu! ;-)

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby