Belehrad - mesto búrlivého nočného života

Srbsko

Navštívte Belehrad, mesto búrlivého nočného života, ktoré nikdy nespí. Mesto na sútoku Dunaja a Sávy Vám pripraví nezabudnuteľný zážitok. Mesto kontrastov, kde sa stretáva nové so starým. Na území dnešného Belehradu žili početné kultúry ešte v časoch predhistórie, o čom svedčia archeologické vykopávky. Belehrad ponúka množstvo pôžitkov pre milovníkov dobrého jedla. V lete najviac vyhľadávaným miestom oddychu je pláž Ada Ciganlija na ostrove na rieke Sáva.


Program

1. deň

Odchod autobusom v skorých ranných hodinách (nástupné miesta: SE, TT, PN, NM). Príchod do Belehradu, prehliadka so sprievodcom - mauzóleum Josipa Broz Tita, pevnosť Kalemegdan s parkom z ktorého si vychutnáte výhľad na rieku, katedrála, malý palác kňažnej Ljubice, ktorý je jedinečnou ukážkou balkánskej architektúry s barokovými prvkami, štvrť umelcov Skadarlija, hlavná trieda Terazije, ktorej dominuje vo svojej secesnej veľkosti legendárny Hotel Moskva, ďalej navštívime Národné divadlo, Národné múzeum, Srbský parlament, kostol sv. Marka, kde sú uložené pozostatky cára Štefana Dušana Silného, patriarchu Germana a iných srbských osobností. Je tu tiež rodinná hrobka kráľovského rodu Obrenović. Presunieme sa k najväčšiemu pravoslávnemu chrámu na Balkáne katedrála sv. Sávu a pamiatky z posledného bombardovania NATO v roku 1999. Fakultatívne plavba loďou po Dunaji. Ubytovanie v hoteli. V prípade záujmu tradičná srbská večera časti Skadarlija.

2. deň

Raňajky, individuálne voľno. Medzi 11:30 - 12:00 odhlásenie a odchod z hotela, odloženie vecí do autobusu. Individuálne voľno. Transfer do mesta Kruševac – bývalého hlavného mesta stredovekého srbského štátu. Cesta na Slovensko.

3. deň

Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 1x ubytovanie v 3*/4* hoteli
  • 1x raňajky
  • sprievodcovské služby
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby