Advent v Ľubljane

Slovinsko

Trošku romantiky, trošku vianočnej atmosféry, ale hlavne veľa zábavy a zážitkov!


Plánujete, čo tento rok nadeliť pod stromček? Vyrazte cez víkend načerpať inšpiráciu do slovinského hlavného mesta Ľubľany! Prekvapía vás nielen svojou pôsobivou barokovou architektúrou, ale aj krásou miestnej krajiny. Aj keď slovinská metropola nepatrí k najväčším v Európe, určite by vám jej pôvab nemal uniknúť. O to viac počas Vianoc, kedy sa v Ľubľane konajú jedny z najkrajších adventných trhov!


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchod zo Slovenska. Príchod do Ľubľany v poobedňajších hodinách, nasleduje komentovaná prehliadka centra so sprievodcom. Prehliadnete si najzaujímavejšie pamiatky mesta a skončíte na adventných trhoch.Tu bude individuálne voľno k ochutnávaniu miestnych špecialít a nákupu zvyšných vianočných darčekov.

Charakter malého provinčného mesta robí z Ľubľany ideálne, pokojné miesto na prechádzky jej čarovnými uličkami. Vyjsť si môžete po nábreží okolo rieky Ľublanice, kde v priebehu celého dňa narazíte na miestnych, ktorí sa tu stretávajú a spoločne trávia čas. Všimnite si tiež páry topánok zavesené na zábradlí - tie tu nechávajú turisti ako dôkaz svojej cesty. Kam ďalej vyraziť?

Hlavný bulvár Slovinská ulica ponúka náhľad do života mesta. Stretnete tu miestnych i turistov, ktorí posedávajú v kaviarňach a vychutnávajú si dobrú kávu či miestne víno. Zababušte sa do deky a nad pohárom vína pozorujte úsmevy okoloidúcich.

Za povšimnutie stoja diela svetoznámeho architekta Joža Plečníka, ktorého stavby sú rozmiestnené po celom meste. Ide napríklad o budovu univerzitnej knižnice alebo Trojmostie.

Odchod na hotel, ubytovanie, individuálne voľno.


2. deň

Raňajky formou švédskych stolov, odhlásenie z hotela, odchod autobusu o 09:00.

Presun na Ľubľanský hrad, na ktorý sa môžete nechať vyviesť lanovkou alebo pôjdete po svojich (cca 20 minút). Hrad je členitý a okrem klasickej prehliadky komnát a veží, ktoré sú platené ponúka zadarmo vyhliadku nielen na mesto z hradieb, ale aj na vrcholky Julských Álp. V jednej z veží nájdete luxusnú reštauráciu Strelec, ktorá aspiruje na ocenenie BIB Gurmán a ponúka menu zo sezónnych surovín. Individuálne voľno v centre.

Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby počas celého zájazdu
  • 1x ubytovanie v 3*/4* hoteli
  • 1x raňajky formou švédskych stolov
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/
  • príplatok za jednolôžkovú izbu je 49,- €


Orientačné vstupné:

Ľubľanský hrad s lanovkou spiatočný lístok - 15,00 EUR dospelý, 10,50 EUR deti, študenti, dôchodci


NÁŠ TIP NA VIANOČNÝ ZÁJAZD!

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby