Zámok Konopište, Stovežatá Praha a nedobytný Karlštejn

Česká republika

Hrady, zámky, pamiatky v Prahe a jej okolí. Praha je láska na prvý pohľad. Praha je láska na celý život. A hrad Karlštejn? Ten má lásku napísanú v každom kameni. Krásny výlet, na ktorý sa nezabúda!


Program

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách z nástupných miest (NM, PN, SE, príp. TT). Príchod na zámok Konopište okolo obeda, prehliadka so sprievodcom. Konopiště je štátny zámok v stredných Čechách (cca 40 km juhovýchodne od Prahy). Preslávil sa ako posledné sídlo Františka Ferdinanda d'Este, dediča trónov Rakúsko-Uhorskej ríše, ktorého zavraždenie v Sarajeve bolo zámienkou pre spustenie prvej svetovej vojny. Pre návštevníkov je pripravených niekoľko okruhov a tiež múzeum sv. Jiří, historická strelnica a ďalšie. V Ružovej záhrade sú sprístupnené skleníky. Veľkej priazni sa teší tiež zámocký medveď Jiří, ktorý má výbeh na východnej strane zámku v mieste bývalého zákopu. Tradícia chovu medveďov na Konopišti pochádza už z 19. storočia. Odchod do Prahy v poobedňajších hodinách. Ubytovanie v hoteli. Individuálne voľno v centre Prahy.

2. deň

Po raňajkách odhlásenie a odchod z hotela (cca 09:00). Rozchod v centre Prahy cca do 12:00. Príchod na hrad Karlštejn – prehliadka s miestnym sprievodcom od 13:00 do 14:00, individuálne voľno v areále hradu. Nedobytný hrad Karlštejn, ktorý dal vybudovať český kráľ a rímsky cisár Karol IV.Hrad mal slúžiť ako pokladnica pre uloženie korunovačných klenotov a cisárskych relikvií. Hrad stojí na vápencovej skale a je obklopený niekoľkými vyššími vrcholmi, takže bol schovaný pred zrakmi prípadných útočníkov. Hrad je vybudovaný na štyroch výškových terasách. Vedľa paláca stojí obdĺžniková veža, kde sa v jej druhom poschodí nachádza kostol Panny Márie so vzácnymi nástennými maľbami. Úzkou chodbičkou sa prejde do súkromnej kaplnky Karola IV. vyzdobenej na stenách leštenými polodrahokamami. Karlštejn bol aj vítaným námetom pre romantických maliarov (Antonín Mánes), básnikov (Karel Hynek Mácha) a spisovateľov. Z literárnych diel Karlštejn najviac preslávili Karlštejnské vigílie spisovateľa F. Kubky a predovšetkým divadelná hra od J. Vrchlického Noc na Karlštejne, dnes známej hlavne v muzikálovej podobe. To, že ženy nesmeli bývať na hrade, si však Vrchlický vymyslel. Odchod na Slovensko o 15:00-15:30. Príchod vo večerných hodinách medzi 20:00-21:00.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom + parkovné
  • poistenie insolventnosti CK
  • služby technického sprievodcu
  • 1x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v 3*/4* hoteli s vlastným sociálnym zariadením
  • 1x raňajky formou švédskych stolov
  • vstupy podľa programu: 1x zámok Konopište, 1x hrad Karlštejn (základný okruh so sprievodcom)
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov v zahraničí /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby