Vianočný Wroclaw a Olomouc

Poľsko, ČR

Navštívte s nami rozprávkový vianočný Wroclaw a Olomouc, dve pamiatky UNESCO!

Wroclaw je nazývaný poľské Benátky. Zažite neopakovateľnú atmosféru Vianoc s dominantnou historickou radnicou vrátane vianočného kolotoča, rozprávkových bytostí, škriatkov, ktorí na Vás vyskakujú z každého kúta. Objavte s nami všetky krásy tejto vznešenej metropole a cestou domov si dáme punč v druhej najväčšej pamiatkovej rezervácii – Olomouc!


Program

1. deň

Wroclaw je kúzelné mesto plné pamiatok a krásnych zákutí a je známe i tým, že leží na viac než 12 ostrovoch na rieke Odre, ktoré sú spojené 30 mostami. Poliaci mu hovoria 'mesto stoviek mostov'. Pri prehliadke so sprievodcom budeme obdivovať Tumský ostrov, Staré mesto, pestrofarebné štítové domy na námestí, Domský ostrov s katedrálou sv. Jana Krstiteľa, most Grun-waldzki a rozžiarené ulice v podvečer. V dobe adventných sviatkov sa mesto zmení doslova v rozprávkové. Čaká nás nádherná výzdoba, stánky s rôznymi dobrotami a darčeky, atrakcie pre deti a mnoho ďalšieho. Na adventných trhoch môžeme ochutnať vianočné cukrovinky, vianočný punč, medovinu, vysmážané zemiakové placky, pečené gaštany, klobásy a ďalšie. Najznámejšou špecialitou sú napríklad horúce smažené pirohy alebo varené pirohy 'pajda', krajec chleba so sadlom a cibuľou alebo poľský bigos (mäso s kyslou kapustou). Určite nás ohromí osem-metrový pohyblivý mlyn, ktorý slúži ako stánok s ponukou vareného vína, punču a ďalších nápojov. Po prehliadke individuálne voľno na vianočných trhoch až do večera. Ubytovanie v hoteli.

2. deň

Po raňajkách odjazd z Wroclawu do Olomoucu - mesta fontán. Po príchode do Olomoucu sa vydáme so sprievodcom na prehliadku historického centra - Horné námestie s impozantnou dominantou - stĺpom Najsvätejšej Trojice, ktorý je pamiatkou Unesco a svetový unikát, budova radnice s orlojom, súbor barokových fontán s figurálnou výzdobou s námetmi z antickej mytológie, Dolné námestie s morovým stĺpom, Kostol sv. Morica s najväčšími varhanami v strednej Európe, Kostol sv. Michala s bohatou sochárskou a maliarskou výzdobou. Po prehliadke návšteva vianočných trhov, individuálne voľno. Olomoucké vianočné trhy ponúkajú ako jediné v Čechách možnosť ochutnať originálny Norimberský punč a víno. Zloženie vína je prísne kontrolované a receptúra sa uchováva už po dlhé generácie. V ponuke je viac ako 10 druhov vína a punčov. Olomouc, druhá najväčšia pamiatková rezervácia v Českej republike patrí k perlám Českej republiky. Na dvoch najvýznamnejších námestiach Hornom a Dolnom sú pamiatky zo všetkých historických období. Námestie na ktorom sa trhy konajú je na zozname UNESCO. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • 1x ubytovanie 3*/4* hoteli
  • 1x raňajky formou švédskych stolov
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby