Večné mesto Rím

Taliansko

Všetky cesty vraj vedú do Ríma... Tak ako Cézarova, Petrova a Pavlova, Michaelangelova, Raffaellova, či Berniniho, tak aj tá naša. Pridajte sa k nám pri objavovaní kolísky modernej ľudskej civilizácie.


Program

1. deň

Odchody z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA) v popoludňajších hodinách. Presun do Ríma cez Rakúsko a Taliansko, noc v autobuse.

2. deň

V ranných hodinách príchod do Ríma. Pešia prehliadka pozostatkov antického Ríma – Cisárske fóra, Forum Romanum, kde sa písali míľniky dejín ľudstva, Koloseum – vstup, prehliadka najslávnejšieho štadióna na svete. Najstaršie rímske sídla – Palatinus, športový areál Circus Maximus. Večer presun na hotel, ubytovanie.

3. deň

Raňajky formou švédskych stolov, odchod z hotela. Presun do najsvätejšieho štátu sveta. Pešia prehliadka Vatikánu – Nám. sv. Petra – veľdielo architekta Berniniho, Bazilika sv. Petra – vstup, prehliadka baziliky, v ktorej je vraj pochovaný aj prvý pápež, sv. Peter. Sixtínska kaplnka – vstup, prehliadka životného diela Michaelangela a miesta konania konkláve. Následne prechádzka po Vatikánskych záhradách a Vatikánskych palácoch. Podvečer prehliadka slávneho Anjelského hradu. Rozchod vo večernom Ríme. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.

4. deň

Raňajky formou švédskych stolov, odhlásenie z hotela, odchod. Presun na slávne námestie Piazza Navona s fontánou Štyroch riek. Pešia prehliadka hist. centra – Panteón – vstup, prehliadka jedného z prvých kresťanských kostolov na svete. Následne úžasná fontána Di Trevi, Diokleciánove kúpele, Námestie Republiky. Chrám Santa Maria Della Vittoria – vstup, prehliadka chrámu, ktorý skrýva najkontroverznejšiu Berniniho sochu, známu aj fanúšikom spisovateľa Dana Browna. Prechádzka k najkrajším schodom na svete – Španielskym a na rovnomenné námestie. Neskôr popoludní osobné voľno. Vo večerných hodinách odchod z Ríma, cesta na Slovensko. Noc v autobuse.

5. deň

Príchod na Slovensko v obedňajších hodinách.Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 2x ubytovanie v 3*/4* hoteli
  • 2x raňajky
  • služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu
  • všetky vstupy podľa programu (Colloseum, Sixtínska kaplnka, Vatikánske paláce, Anjelský hrad, Pantheon)
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Ceny
od 259,- €osoba do 18 rokov
od 289,- €dospelý


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby