Slovinsko – krajina tisíc tvárí

Slovinsko

Keď sa Slovinca opýtate, aké je slovinské národné jedlo, zvláštne sa na Vás zadíva a po chvíľke urputného rozmýšľania sa Vás opýta: "...mmm a v ktorej časti krajiny? ". S nami dostanete, v prekvapivo mnohotvárnom Slovinsku, odpoveď aj na túto otázku.


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchod zo Slovenska (bezplatné nástupné miesta: NM, PN, TT, SE). V ranných hodinách príchod do slovinských Álp, pod vodopád Savica. Ľahký výstup k vodopádu, prehliadka, následný zostup k autobusu. Presun do mestečka Bohinj k rovnomennému alpskému jazeru. Prehliadka mestečka s pamätníkom horolezcov, ktorí ako prví vystúpili na vrch Triglav a kostolíkom s hodnotnými freskami, rozchod, možnosť obeda. V popoludňajších hodinách presun do mesta Bled, prechádzka okolo najfotografovanejšieho jazera v Európe. Presun na hotel, ubytovanie, večera.

2. deň

Raňajky formou švédskych stolov, odhlásenie z hotela, odchod. Presun do hlavného mesta Ljubljana, v doobedňajších hodinách pešia prehliadka centra. Rozchod, možnosť obeda. Popoludní presun autobusom do Slovinského Krasu, k dokonale opevnenému hradu Predjamski grad, vstup a prehliadka. Presun k jaskyniam Škocjanske jame, ktoré patria do svetového prírodného dedičstva UNESCO, vstup a prehliadka. V podvečerných hodinách presun k moru, do mesta Portorož. Ubytovanie v hoteli, osobné voľno.

3. deň

Raňajky formou švédskych stolov, odhlásenie z hotela, odchod. Presun do prímorského mestečka Piraň, pešia prehliadka centra, krátky rozchod. Presun do prímorského mesta Koper, pešia prehliadka centra, rozchod, možnosť obeda. V popoludňajších hodinách presun do svetoznámej chovnej stanice lipicánskych poníkov v Lipici. Prehliadka areálu a múzea.

V neskorších popoludnajších hodinách odchod na Slovensko. Príchod v neskorších večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 2x ubytovanie v 4* hoteli
  • 2x raňajky formou švédskych stolov
  • všetky vstupy podľa programu (vodopád Savica, Predjamski Grad, Škocjanske jame, Lipica)
  • služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby