Slávnosť ruží v „meste ruží“ Baden a jaskyňa Seegrotte

Rakúsko

Jaskyňa Seegrotte je obľúbenou turistickou atrakciou s najväčším európskym podzemným jazerom. Seegrotte má neuveriteľný príbeh, slúžila baníkom pri ťažbe sadrovca, neskôr nacistom, väzni z Mathausenu tu výrobili prvé tryskové lietadlá, v 90. rokoch jaskyňa slúžila filmovému štábu pri nakrúcaní Troch mušketierov.

Očarte svoje zmysly na festivale ruží, v Badene! Mesto Baden sa môže pochváliť najväčším rozáriom v celom Rakúsku. Nachádza sa na ploche vyše 8 ha množstvo stromov, trávniky a okrem iných kvetov sa tu pestuje približne 600 druhov ruží, kvitnúcich dvakrát ročne, v júni a v októbri. Po otvorení kasína v roku 1934 sa stal Badenluxusným kúpeľným mestom v Rakúsku. Baden bei Wien – v mestečko, v ktorom žil i komponoval sám Ludwig van Beethoven.


Program

Odchod v skorých ranných hodinách (bezplatné nástupné miesta: NM, PN, SE, príp. TT, BA) do jazernej jaskyne Seegrotte v obci Hinterbrühl. Čaká Vás prehliadka jaskyne, kde boli vyrobené prvé stíhačky s tryskovým pohonom na svete. A plavba na motorovej lodi po najväčšom európskom podzemnom jazere. Prehliadka jaskyne je zakončená krátkou plavbou po krištálovo čistom jazere.

Poobede sa presunieme na Slávnosť ruži do kúpeľného mestečka BadenbeiWien na svahu Viedenského lesa, čaká nás prehliadka mestečka: stĺp najsvätejšej trojice, kostol sv. Štefana, Kaiserhauss, ktorý bol pôvodne letným sídlom cisára, dnesmúzeum, gotický kostol sv. Štefana, kde prvý raz odzneli tóny Mozartovho AveVerum, uvidíte najstaršie kasíno Rakúska a najväčšie rozárium Rakúska s vyše 600 druhmi ruží.

Tiež tu pôsobili hudobní skladatelia Mozart a Beethoven. Baden objavili už starí Rimania, ktorí tu liečili svoje neduhy. Tunajší minerálny prameň obsahoval veľké množstvo soli a radónu. Rímsky cisár Klaudius tu nechal založiť osadu, ktorá sa volala Aqua. Celá história Badenu je úzko spojená s kúpeľníctvom. Uvidíte Hotel ThermenvillaGutenbrunn, ktorý sídli v chránenej historickej budove, ktorá bola kedysi rezidenciou Beethovena. Hotel je priamo spojený s kúpeľmi Römertherme. Možnosť kúpania v kúpeľoch. Počas zájazdu budete mať dostatok času na individuálne voľno. Príchod vo večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • návšteva podujatia Slávnosť ruží v BadenbeiWien
  • prehliadka jazernej jaskyne Seegrotte s plavbou
  • vstup do rozária s vyše 600 druhmi ruží
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby