POĽSKO – KULTÚRNE A PRÍRODNÉ BOHATSTVÁ UNESCA

Poľsko

Objekty označené logom UNESCO predstavujú poklady najvyššej kategórie. Poľsku sa podarilo zoradiť na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva 14 miest. Jedná sa o pestrý súbor od kostolov, cez hrady, baňu a koncentračný tábor, až po národný park. Navštívte najobľúbenejšie miesta v Poľsku.


Program

1. deň

Odchod autobusu v skorých ranných hodinách z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA). Cesta cez Poprad smerom do Poľska. Návšteva dreveného evangelického artikulárneho kostolíka sv. Trojice v Kežmarku, zapísaného v roku 2008 s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Cez Novy Sacz pokračujeme k drevenému kostolíku sv. Leonarda v Lipnici Murowanej, zapísanom s ďalšími 5 drevenými kostolmi Malopoľska do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Presun do soľnej bani Bochnia. zapísanej v roku 2013 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka tejto najstaršej soľnej bani sveta v ktorej sa dá i nocovať.

2. deň

Po raňajkách presun do renesančného mesta Zamosz, založenom v16. storočí na obchodnej ceste spájajúcej západnú a severnú Európu s Čiernym morom. Staré renesančné mestské jadro bolo zaradené do Svetového dedičstva UNESCO v roku 1992. Ubytovanie, prehliadka mesta, medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí radnica, trhové námestie, katedrála, zvonica, synagóga, Zamoyského palác, bývalá akadémia a ďalšie historické budovy v centre, osobné voľno, nocľah.

3. deň

Po raňajkách presun do starobylého mesta Ljublin, zastávka v koncentračnom tábore Majdanek, ktorý je najautentickejší zo všetkých koncentračných táborov, keďže je najvýchodnejší a ruská fronta sa už blížila a fašisti nemali čas zlikvidovať takmer nič. Prehliadka starobylým mestom Ljublin, ktoré v roku 2017 oslávilo 700 rokov, návšteva skanzenu „Muzeum vsi lubelskej", presun do Krakowa, nocľah.

4. deň

Po raňajkách prehliadka starého mestského jadra Krakowa, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 1978. Dominantou Krakova je pôvodne gotický hrad Wawel. Centrom starého mesta, ktoré je situované tesne pod hradom, je najväčšie európske trhové námestie Rynek Glowny, v strede s budovou zo 14. storočia, kde pôvodne sídlili obchodníci so súknom a preto nesie názov Sukenice. Dôkazom fascinujúcej histórie mesta sú zvyšky opevnení zo 14.st. a stredoveká židovská štvrť Kazimierz s múzeom v Starej Synagóge z 15. St., ktorá sa radí medzi najstaršie židovské bohoslužobné miesta v Európe. Zaujme nás i budova Jagelonskej univerzity, Mariánsky kostol zo 14.st. s dvomi vežami, gotická Wawelská katedrála etc., osobné voľno, nocľah.

5. deň

Po raňajkách návšteva Kalwarie Zebrzydowskej – manýristický architektonický a krajinný komplex a pútnický park, zapísaný do zoznamu Svetového dedičstva UNESCA v roku 1999. Bola vytvorená v 17.st. A samotná príroda tu poslúžila k vytvoreniu symbolov vo forme kapličiek a iných drobných stavieb symbolizujúcich utrpenie a smrť Ježiša Krista a život Panny Marie. Kalvaria Zebrzydowska je dodnes obľúbeným pútnickým miestom a od svojho založenia sa nijako nezmenila. Cesta naspäť na Slovensko.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 4x ubytovanie v 2*/3* hoteli
  • 4x raňajky
  • služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu
  • prehliadky podľa programu bez vstupov
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby