Letná púť do Mariazellu s jazerom Erlaufsee

Rakúske Alpy - Mariazell

Najväčšie pútnické miesto v Rakúsku, prehliadka mestečka a zastávka pri jazere Erlaufsee.


Program

Odchod v skorých ranných hodinách (bezplatné nástupné miesta: NM, PN, SE, príp. TT, BA) do mestečka Mariazell, ktoré patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam v strednej Európe. Pre Rakúšanov je najväčšou národnou svätyňou. Mariazellskú Madonu volajú Magna Mater Austriae (Veľká Matka Rakúska). Návšteva Baziliky.

Priamo z centra mesta sa lanovkou dostaneme na vrchol Bürgeralpe (1 266 m n. m.) a uvidíme rozhľadňu Jána Habsburského, ktorý sa zaslúžil o rozvoj Štajerska.

Návšteva pernikárne Pirker sa dozvieme viac o tradičnej výrobe mariazellských perníčkov, sviečok a ochutnáme domácu medovinu (možnosť nákupu).

Krátka zastávka pri horskom jazere Erlaufsee, ktoré je ideálne na kúpanie, potápanie, surfovanie alebo prechádzky okolo jazera. Príchod v neskorých večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/

Orientačné ceny vstupného:
  • 1h prehliadka baziliky s miestnym sprievodcom v ANJ (naša sprievodkyňa bude tlmočiť) s návštevou klenotnice (vstupné cca 4,00 €). Návšteva Baziliky, ktorá ukrýva v kaplnke Milostrdenstva sošku Madony s dieťatkom – nazývanú Veľká Matka Rakúska.
  • Výlet kabínkovou lanovkou na Burgeralpe – v prípade záujmu skupinový výstup s našou sprievodkyňou (spiatočný lístok na kabinkovú lanovku cca 15,20 €). Priamo z centra mesta sa lanovkou dostaneme na vrchol Bürgeralpe (1 266 m n. m.) a vyjdeme na rozhľadňu arcivojvodu Jána s neopakovateľným výhľadom na okolité Alpy.
  • Návšteva miestnej atrakcie - pohyblivých jasličiek (krížová cesta k pohyblivému betlehému). Nachádzajú sa v súkromnom dome na Kalvarienbergu blízko Kalvárie a demonštrujú 12 scén z Nového zákona sa 130 pohybujúcimi sa figúrkami na betlehémskom kopci. (vstupné cca 1,00 - 2,00 €)
  • Prehliadka miestnej rodinnej fabriky Arzberger - výroba známych bylinkových mariazellských likérov spojená s ochutnákou (vstupné cca 3,00 €), individuálne. Nemusíte ísť na prehliadku, ochutnávka likérov v obchodíku-predajni je grátis. Likér Arzberger je vyrábaný už 132 rokov tajnou receptúrou z 33 rôznych druhov byliniek.
  • 2h prehliadka s miestnym sprievodcom v slovenskom jazyku vo výrobni perníkov rodiny Pierkerovcov spojená s ochutnávkou perníkov, likéru/medoviny (šnapsu), a ukážkou výroby sviečok z včelieho vosku (vstupné cca 7,50 €)

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby