Dušičková Viedeň a Hundertwasserov dom

Rakúsko - Viedeň

Spoznajte najnavštevovanejšiu budovu rakúskej metropoly – očarujúci Hundertwasserov dom a populárne pamiatky Viedne. Navštívte s nami miesto posledného odpočinku Habsburskej dynastie a najväčší cintorín v Európe, kde je pochovaných vyše 3 miliónov ľudí.


Viedeň je obľúbené turistické mesto počas celého roka. V roku 2011 bola označená ako ideálne miesto pre život. Viedeň je známa aj niekoľkými špecialitami. Veď kto by nepoznal napr. Viedeňský rezeň (Wiener Schnitzel) alebo Sacherovu tortu. Kto navštívi Viedeň, nemal by vynechať unikátny viedenský, obytný dom Hundertwasserhaus, ktorý naprojektoval umelec Friedensreich Hudertwasser. V čom je jedinečný a úžasný? Krivý a farebný, krivolaké steny, krásne farebné keramické mozaiky, guľaté vežičky, fontánky, stromy na balkónoch a terasách, hrboľatá dlažba a iné zvláštne prvky. Pri našej prehliadke hlavným mestom Rakúska prejdeme aj tento unikát!


Program

V ranných hodinách odchody z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA). Viedňou nás bude sprevádzať slovenský sprievodca, ktorý nám ukáže Viedeň „v kocke" a zablúdime i do populárneho Hundertwasserovho domu inšpirovaného dielami Antónia Gaudího. Navštívime oficiálne pohrebisko príslušníkov habsburského rodu - Cisársku (Kapucínsku) hrobku, kde našlo doteraz posledný odpočinok 146 ludí, medzi nimi 12 cisárov a 19 cisárovien a královien. Medzitým si môžete vychutnať kávu v niektorej z miestnych kaviarní. Na záver zájdeme na Viedenský centrálny cintorín (Zentralfriedhof), kde je postavený aj pomník Mozartovi. V okolí hrobov rakúskych prezidentov nájdete miesta posledného odpočinku takých osobností ako Beethoven, Strauss, Brahms, Zawinul, Falco. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby