DOBRODRUŽSTVO V MEXIKU & MAYOVIA

Mexiko, Latinská Amerika

CANCÚN - MAYSKÁ DEDINKA - TULUM - AKUMAL - COBA - CENOTE - OPIČIA REZERVÁCIA - ŠAMANSKÝ RITUÁL - KOHUNLICH - BECÁN - VODOPÁDY MISOL-HA - PALENQUE - YAXCHILÁN A LAKANDONSKÍ INDIÁNI - DELFÍNI V ISLA AGUADA - PIRÁTSKE MĚSTO CAMPECHE - KÚZELNÍKOVA PYRAMIDA V UXMALE - KOLONIÁLNA MÉRIDA - PLAMENIACI V RÍO LAGARTOS - CANCÚN


Stiahnite si tlačovú verziu programu spolu s fotografiami ku každému dňu zájazdu TU!


Počas našej netradičnej poznávačky sa dostanete na miesta, kde sa s bežnou cestovkou nedostanete! Budete bývať na striedačku v komfortne zariadených Mayských chatičkách i luxusných hoteloch. Denne na Vás čaká bohatý program plný zážitkov, stretnete sa s domorodcami, uvidíte rituál so šamanom, budete sa plaviť na člnkoch, uvidíte krokodíle, pelikány, opičky či delfíny v ich prirodzenom prostredí, vodopády, katedrály, chrámy, hrobky a kopu iných historických pamiatok. Vydáme sa do džungle, kde môžete naraziť aj na jaguára a navštívime najvyššiu pyramídu v Južnom Mexiku. Ubytovanie bude pár dní aj v prírodnom rezorte, kde môžete zažiť večerné kúpanie v bazéne za kriku opíc. Nebude chýbať ani kúpanie v priezračnom Karibiku a ochutnávka pravej tequily. Cestujte s nami do Latinskej Ameriky za dobrodružstvom v MEXIKU a splňte si svoj cestovateľský sen!Program

1. deň: PRÍLET DO CANCÚNU A TRANSFER DO MAYSKEJ DEDINKY (cca 200 km cca 2h)

Prílet na letisko v mexickom CANCÚNE a privítanie českým certifikovaným sprievodcom, potom transfer súkromným mikrobusom do mayskej dedinky Macario Gomez a ubytovanie v komfortne zariadených chatičkách Casa Selva Orquídeas so strechou z palmového lístia. Relax po ceste v záhrade pri bazéne za kriku opíc.

2. deň: TULUM A RELAX NA BIELUČKÝCH PLÁŽACH V AKUMALE

Po lahodných typických raňajkách nás čaká výlet ku Karibskému moru, do bývalého mayského prístavu TULUM, kde sa najprv zoznámime s mayskou kultúrou. Prejdeme miestami, kde starí Mayovia uctievali svojich bohov a dozvieme sa, s čím tu kedysi obchodovali a prečo bol tento prístav tak dôležitý. Po prehliadke tohto historického skvostu osobné voľno na relax a kúpanie v priezračnom Karibiku u AKUMALE. Večer si vychutnáme západ slnka, následne návrat do chatičiek a nocľah.

3. deň: PYRAMÍDA V COBE - OPICE & ŠAMANSKÝ RITUÁL - KÚPANIE V CENOTE

Dnes nás čaká autentický zážitok! Po raňajkách sa vydáme do džungle, kde sa v COBE ukrýva pyramída ,,Nohoch Mul", ktorá je zároveň najvyššou pyramídou v Južnom Mexiku. Vystúpime nahor tak ako to robili mayskí kňazi a budeme si vychutnávať nádherné výhľady do okolia. Budeme pokračovať do chránenej rezervácie, kde žijú dva druhy opíc, vrešťan a opica pavúčia. Vydáme sa opičou stezkou (chodníkom) až na posvätné miesto, kde ŠAMAN pálí kopál a vyháňa zlých duchov. V tichosti budeme prihliadať tejto posvätnosti a zbavenia všetkej negatívnej energie a vydáme sa na cestu k niektorému z cenotov (cenotes = sú zatopené prírodné jamy a závrty vápencového pôvodu, ktoré sa nachádzajú vo veľmi hlbokých jaskyniach. Na poloostrove Yucatán sa ich nachádza až sedemtisíc!), ktoré sa na Yucatáne hojne vyskytujú a kde sa schladíme v priezračnej jaskynnej vode. Návrat do chatičiek a relax.

4. deň: KOHUNLICH & BECAN

Po raňajkách cesta k lagúne 7 farieb Bacalar a zastávka na kúpanie. Presun do blízkeho archeologického náleziska KOHUNLICH, ktorý sa preslávil svojimi najväčšími štukovými maskami Boha Slnka. Pri troche šťastia tu natrafíme na opice - vřešťany. Pokračovanie do neďalekého BECANU ,,Hadia Stezka", ktorý je špecifický tým, že bol v dávnej minulosti obohnaný dookola vodnou príkopou, ktorá mala mesto ochrániť pred vpádom nepriateľov. Výstup na vrchol pyramídy, kde si vychutnáme nádherné výhľady do okolia. Presun do XPUJILU a nocľah v prírodnom resorte Chicanná Village.

5. deň: CESTA K VODOPÁDOM MISOL-HA V CHIAPASU

Po raňajkách kratší relax a pokračovanie do horského štátu CHIAPAS. Príjazd k vodopádom MISOL-HA, čas na kúpanie a kochanie sa bujnou prírodou. Pre tých odvážnejších cesta do vnútra jaskyne, v ktorej sa rodí rieka. Ubytovanie v prírodnom resorte Nututun 4*. Večerné kúpanie v bazéne za kriku vrešťanov. Možnosť mayskej masáže.

6. deň: PLAVBA DO YAXCHILÁNU & LAKANDONSKÍ INDIÁNI

Skoro ráno cesta z hotela Nututun k starým mayským ruinám v YAXCHILÁNU, ktorý se nachádza presne v mieste, kde krokodýlia rieka Usumacinta vytvára tzv. omegu a prírodnú hranicu medzi Mexikom a Guatemalou. Nasadneme do člnu a za pozorovania miestnej fauny a flóry preplávame ďalej a hlbšie do džungle, kadiaľ inak než po vode cesta nevedie. Návšteva strateného mayského mesta, pokračovanie k lakandonským indiánom a zoznámenie sa s ich štýlom života. Fakultatívne možnosť raftingu. Nocľah v chatkách Escudo Jaguar pri rieke.

7. deň: PALENQUE

Doobeda presun a návšteva PALENQUE, jedného z najkrajších mayských sídiel v Mexiku postaveného uprostred bujnej džungle. Prechádzka labyrintom kráľovského paláca, prehliadka Chrámu nápisov, v ktorom sa nachádza hrobka mocného kráľa Pakala, vstup do hrobky Červenej kráľovnej a ďalších pamätihodností. Dodnes sa tu zachoval starý a ešte funkčný akvadukt a wc so splachovaním! Vystúpime až ku Krížovému chrámu, odkiaľ budeme mať prekrásny výhľad na toto bývalé mesto a ak budeme mať šťastie, natrafíme i na opice a tukanov. Poobedný návrat na prírodný resort Nututun 4* a relax pri bazéne.

8. deň: DELFÍNI V ISLA AGUADA & PIRÁTSKE MESTO CAMPECHE

Po raňajkách opustíme Palenque a presunieme sa k Mexickému zálivu, kde sa nachádza malá rybárska dedina, ISLA AGUADA, ktorá leží medzi Mexickým zálivom a lagúnou Terminos. Nasadneme do rybárskej loďky a preplávame k ostrovu vtákov. Po ceste budeme míňať obrovské množstvo delfínov a pokiaľ budeme mať štastie natrafíma i na kapustňákov (lamantín karibský). Zastávka na rybí obed a pokračovanie do pirátskeho mesta CAMPECHE. Ubytovanie v koloniálnom hoteli H177 4*.

9. deň: KÚZELNÍKOVA PYRAMÍDA V UXMALE A KOLONIÁLNA MÉRIDA

Po raňajkách odjazd cestou ,,Ruta Puuc" do UXMALU, bývalého mayského sídla z doby klasickej, kde bol starými Maymi uctievaný Boh dažďa Chaac, ktorému bola zasvätená Kúzelníkova pyramída, jedna z najkrajších pyramíd v mayskom svete! V tomto starom sídle môžete obdivovať tiež Nádvorie mníšok s elitnou školou, alebo Palác vládcu či Ihrisko na pelotu. Presun do hlavného mesta Yucatánu MÉRIDA, ktoré je tiež známe ako ,,Biele mesto". Ubytovanie v historickom jadre v koloniálnom hotele Gran Real Yucatán 4*, pešia prehliadka zahŕňajúca návštevu katedrály sv. Idelfonsa a Paláca Vlády s nástennými maľbami slávneho mexického maliara Fernanda Pacheca Castra. Osobné voľno. Odporúčame ochutnať typický sorbet v starej sorbetérii pod arkádami!

10. deň: PLAMENIACI V RÍO LAGARTOS A BAHENNÁ MASKA

Po raňajkách odjazd ďalej k Mexickému zálivu. V rybárskej dedinke O LAGARTOS nasadneme do člnov a v plytkých vodách priplávame až na miesta, kde lovia plameniakov! Títo ušľachtilí vtáci sú tu krásne sfarbení a my budeme mať možnosť ich vidieť volne v prírode živiacich sa larvou ,,artemia salina", ktorá im dodáva takto výraznú oranžovo červenú farbu. Pokračovanie k soľným dolom, až k bahienku s blahodárnymi účinkami na kožu, ktorým sa celí obalíme. Túto bahennú masku potom zmyjeme v Mexickom zálive, kde sa nakoniec okúpeme. Ubytovanie v malom hotelíku o Tabasco. Fakultativne nočná tour na sledovanie krokodýlov.

11.-12. deň: RELAX V CANCÚNE NA PLÁŽI HOTELA BEACH SCAPE

Návrat do Cancúnu a relax na bielučkých plážach hotela Beach Scape 4*.

13. deň: TRANSFER NA LETISKO

Transfer na letisko a ,,Hasta pronto en México!"Cena zahŕňa

 • spiatočná medzinárodná letenka spoločnosti Lufthansa (prestup tam vo Frankfurte) a Air Canada (prestup späť v Toronte) + letiskové poplatky
 • vybavenie víz ETA do Kanady (platné do 5 rokov)
 • súkromnú dopravu mikrobusom v Mexiku
 • 12x ubytovanie vo vyššie uvedených hoteloch a chatičkách
 • 12x raňajky
 • všetky vstupy na výlety a do objektov podľa programu
 • všetky potrebné člny na uskutočnenie programu
 • technický sprievodca zo SR - počas celého zájazdu
 • český certifikovaný sprievodca - v Mexiku
 • poistenie insolventnosti CK


Cena nezahŕňa (informujte sa v CK)

 • inak neuvedenú stravu
 • tringelt šoférom
 • transfer na letisko do Viedne z miesta bydliska a z letiska domov
 • miestenka v mikrobuse + 35,- € platí pre výber sedadla počas všetkých presunov na zájazde
 • poistenie liečebných nákladov
 • fakutlatívne výlety (rafting, nočná tour na sledovanie krokodýlov…)


Minimálny počet klientov je 10, maximálny 16.

Do 14 dní od rezervácie zájazdu je potrebné zaplatiť minimálne zálohu 1000€, zvyšnú časť sumy najneskôr do 31.07.2019. Záloha je nevratná, preto odporúčame uzavrieť poistenie storna zájazdu pre prípad, že by ste nenašli náhradníka v prípade nutnosti zrušenia zájazdu.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby