Čaro letného Salzburgu

Soľnohradsko

Navštívte s nami krásy Soľnohradska – kraja nádherných ľadovcových jazier, idylických hôr a horských masívov. Vychutnajte si nezabudnuteľný zážitok v najstaršej soľnej bani Hallstatt jazdou vo vagóne či dolu šmykľavkou! Do vašej zbierky fotografií nesmie chýbať skvost na brehu Hallstattského jazera. V Salzburgu si dáte rande s Mozartom a ochutnáte aj nefalšovanú cukrovinku Mozartkugeln - Mozartove gule. Užijete si plavbu po horskom jazere Wolfgangsee, a môžete sa v ňom i okúpať!


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchody z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA) do okúzľujúceho barokového Salzburgu (UNESCO). Salzburg nazývajú pre množstvo zachovaných historických pamiatok, ktoré majú taliansky štýl aj Rímom severu. Je to mesto, ktoré Vás chytí za srdce a určite si jeho útulnú atmosféru zamilujete. Prejdete sa po Mirabellinych záhradách, ktorých súčasťou sú fontány, plastiky, sochy a zaujímavé kvetinové mozaiky. S množstvom kostolov, čokoládových barov a atmosférou Mozarta sa tu budete stretávať na každom kroku. Vyhnúť sa tu Mozartovi je jednoducho nemožné. Jediné pravé Mozartove gule si môžete kúpiť a ochut­nať jedine v Salzburgu, lebo len tie sú podľa originálnej receptúry. A navštívite i Mozartov rodný dom. Taktiež navštívime pevnosť Hohensalzburg, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. V čase osobného voľna možnosť výstupu lanovkou i pešo. Večer ubytovanie v hoteli.


2. deň

Po raňajkách odchod z hotela. Najprv sa za­stavíme v najstaršej soľnej bani na svete, Hallstatskej soľnej bani, kde strávime asi 4 hodiny. Hore sa vyvezieme zubačkovou lanovkou. V horách sa skrývajú kilometre vyhĺbených tunelov a odborní sprievodcovia rozpovedajú desiatky príbehov týkajúcich sa „bieleho zlata". Pred samotnou prehliadkou soľnej bane sa prezlečiete do pripravených termo – kombinéz, pretože v bani je chladno. Prehliadka prebieha jazdou v malom drevenom vláčiku a je lákavou turistickou atrakciou. Naspäť sa zveziete šmykľavkou. Potom si prejdeme túto krásnu romantickú dedinku Hallstatt, navštívime aj unikátnu kostnicu a zistíme, prečo je Hallstat nazývaná aj ,,smrteľne krásna dedinka." Viete, že Číňanov mestečko Hallstatt tak uchvátilo, že si v Číne postavili presnú kópiu? Odchod ešte na prehliadku mestečka Bad Aussee (Románsky farský kostol sv. Pavla z 13. storočia, námestie Chlumecko-platz). Odchod na hotel. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.


3. deň

Po raňajkách odchod z hotela do dedinky St. Gilgen, odkiaľ sa preplavíme loďou do St. Wolfgangu. Navštívime jazero Wolfgangsee – krásu jazera a okolitej prírody si ešte viac vychutnáte počas plavby z dedinky St. Gilgen do St. Wolfgang. Po prehliadke St. Wolfgang, individuálne voľno, možnosť kúpania. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.


TIP: Super tip na darček!


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom
  • parkovné
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • 2x ubytovanie v 3* hoteli
  • 2x raňajky
  • baňa Hallstatt (vstupenka s rezerváciou času + audioguide v SJ/ČJ) 32,- €
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/
  • príplatok za jednolôžkovú izbu + 45€/noc

Orientačné vstupy

* plavba loďou 7,- €

* Mozartov rodný dom 9,- €

* pevnosť Hohensalzburg a lanovka 13,- €


Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby