Čaro adventného Salzburgu

Rakúsko - Salzburg

Zistíte, prečo má Hallstatt prívlastok "smrteľne krásna dedinka". Dáte si rande s Mozartom a ochutnáte aj nefalšovanú cukrovinku Mozartkugeln - Mozartove gule. Užijete si horské jazero Wolfgangsee, ktoré zdobia rozžiarené hviezdy a 19-metrový plávajúci lampáš. Navštíviť Salzburg počas adventu je veľký zážitok. Odporúčame ochutnať salzburgský punč a v pouličných stánkoch si vychutnať vôňu klobás, poprezerať všetky drobnosti, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria!


Program

1. deň

V skorých ranných hodinách odchody z nástupných miest (NM, PN, TT, SE, príp. BA) do Salzburgu, do mesta, v ktorom prvýkrát zaznela koleda „Tichá noc". Počas predvianoč­ných sviatkov sa mení na rozprávkové javisko, nad ktorým sa vypína pevnosť Hohensalzburg, kde sa v čase osobného voľna môžete vyviesť la­novkou. Vyhnúť sa tu Mozartovi je jednoducho nemožné. Jediné pravé Mozartove gule si môžete kúpiť a ochut­nať jedine v Salzburgu, lebo len tie sú podľa originálnej receptúry. A navštívite i Mozartov rodný dom. Po prehliadke mesta individuálne voľno na vianočných trhoch. Večer ubytovanie v hoteli, osobné voľno.


2. deň

Po raňajkách odhlásenie a odchod z hotela z okúzľujúceho barokového Salzburgu (UNESCO). Navštívime jazero Wolfgangsee, pri ktorom zažijete najkrajší advent v Rakúsku. Krásu vyzdobeného jazera si vychutnáte v dedinke St. Wolfgang, kedy budú horské jazero zdobiť rozžiare­né hviezdy a 19 metrový plávajúci lampáš, ktorý je jedinečným symbolom adventu pri jazere Wolfgangsee. Pokračujeme do dedinky St. Gilgen a nakoniec sa za­stavíme v krásnej romantickej dedinke Hallstatt, kde navštívime aj unikátnu kostnicu a zistíme, prečo je Hallstat nazývaná aj ,,smrteľne krásna dedinka." Budete mať čas aj na návštevu vianočných trhov v každej z dediniek. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.


TIP: Super tip na darček!


Cena zahŕňa

  • dopravu luxusným klimatizovaným autobusom + parkovné
  • poistenie insolventnosti CK
  • sprievodcovské služby
  • 1x ubytovanie v 3* hoteli v dvojlôžkovej izbe /príplatok za jednolôžkovú izbu je + 45,- €)
  • 1x raňajky
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Orientačné vstupy

* plavba loďou 7,- €

* Mozartov rodný dom 9,- €

* pevnosť Hohensalzburg a lanovka 13,- €

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby