Budapešť - metropola na Dunaji

Maďarsko

ZAŽITE TO NAJKRAJŠIE Z BUDAPEŠTI POČAS 3-DŇOVÉHO ZÁJAZDU ŠITÉHO NA MIERU A OBJAVTE S NAMI TAJOMSTVÁ, KTORÉ TÁTO MAĎARSKÁ METROPOLA UKRÝVA.


Program

1. deň

Odchod zo SR v skorých ranných hodinách. Doobeda návšteva Hradnej štvrte, Rybárskej bašty, pešia prehliadka od Chrámu kráľa Mateja po Hradný palác, podzemnú nemocnicu v hĺbke 12m pod hradnou skalou. Ďalej cez Reťazový most na Vörösmarthy námestie. Rozchod na obed v centre mesta na ulici Váci. Presun na ulicu Dohány. Pozrieme si najväčšiu synagógu v EÚ a zároveň 3. najväčšiu na svete, Park spomienok, rabínsky cintorín, židovská štvrť. Večera. Autobusová prehliadka - Andrassyho trieda, Námestie Hrdinov, Mestský Park. Ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách návšteva maďarského Parlamentu, peši cez Námestie Slobody k Bazilike sv. Štefana, potom cez nábrežie Dunaja k Veľkej secesnej Tržnici. Obed. Autobusom na vrch Gallért k pevnosti Citadela, peši k maďarskej soche Slobody - krásny výhľad. Potom Memento Park - open air museum s pozostatkami bývalého režimu (v súčasnosti najviac navštevovaná pamiatka v Budapešti). Rozchod na večeru. Transport na hotel.

3. deň

Po raňajkách odchod a odhlásenie z hotela. Návšteva Margitinho ostrova – zelený ostrov v Dunaji s pozostatkami dominikánskeho kláštora z 13. storočia a hrobom sv. Margity (dcéry Bela IV), vyviera tu prameň maďarskej minerálnej vody Kristályvíz, v súčasnosti sa ostrov využíva na šport a relax. Rozchod v centre – čas na nákupy, obed, kávička, posedávanie na dunajskom nábreží. Poobede nákupná galéria Campona s návštevou Tropicaria, ktoré je preslávené obrovským žraločím akváriom a tunelom. Rozchod na večeru cestou domov za Budapešťou. Príchod v neskorých večerných hodinách.


Cena zahŕňa

  • doprava luxusným klimatizovaným autobusom
  • poistenie insolventnosti CK
  • 2x ubytovanie v 3*/4* hoteli v centre mesta v dvojlôžkovej izbe s vlastným sociálnym zariadením
  • 2x raňajky formou švédskych stolov
  • vstupenka do Tropicaria
  • služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu
  • miestenka + 7,- € /nie je v cene zájazdu/
  • poistenie liečebných nákladov /nie je v cene zájazdu, informujte sa v CK/


Tento zájazd momentálne nie je v ponuke pre verejnosť, ale len pre ucelené skupiny.

Rezervácia

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 915 753 059.

Spolucestujúci

zobraziť všeobecné podmienky
s povinnosťou platby